E premte, Mars 31

Rahovec

24 vjet nga Masakra e Pastaselit

24 vjet nga Masakra e Pastaselit

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në Pastasel të Rahovecit. Më 31 mars 1999, në këtë fshat, u vranë dhe u masakruan 106 qyte...
E rëndë: 64-vjeçari në Rahovec grushton gruan e tij, ajo kërkon ndihmën e Policisë

E rëndë: 64-vjeçari në Rahovec grushton gruan e tij, ajo kërkon ndihmën e Policisë

Rastet e dhunës në familje janë vazhdimisht në rritje, pasi që çdo ditë në të gjitha rajonet e Kosovës denoncohen dhjetë...
Stuhi të forta në Rahovec, kokrra të mëdha breshëri mbulojnë sipërfaqen e tokës

Stuhi të forta në Rahovec, kokrra të mëdha breshëri mbulojnë sipërfaqen e tokës

Stuhi të rrepta të motit kanë kapluar disa rajone në Kosovë. Pas kthjellimit të qiellit që ndodhi në mesditë, pasditj...
Vjedhje e rëndë në një shtëpi në Rahovec: Hajnat ‘avullojnë’ 10 mijë euro ‘kesh’ dhe ari në vlerë të 6 mijë €

Vjedhje e rëndë në një shtëpi në Rahovec: Hajnat ‘avullojnë’ 10 mijë euro ‘kesh’ dhe ari në vlerë të 6 mijë €

Një fenomen mjaft shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër shtëpi, që po shkaktojnë ankth ...

Gjakovë

Kërcet grushti në Gjakovë: I dyshuari sulmon 31-vjeçarin që pyeti klienten “A njihemi”

Kërcet grushti në Gjakovë: I dyshuari sulmon 31-vjeçarin që pyeti klienten “A njihemi”

Një ngjarje jo fort e zakontë ka ndodhur së fundi në qytetin e Gjakovës, ku një person dyshohet se ka sulmuar fizikisht ...
E trishtë: Ndërron jetë pas disa ditësh trajtimi në QKUK gruaja që i vuri flakën vetes në Gjakovë

E trishtë: Ndërron jetë pas disa ditësh trajtimi në QKUK gruaja që i vuri flakën vetes në Gjakovë

Pesë ditë më parë, Sinjali kishte raportuar për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur në rrugën ‘Musa Zajmi’ në Gjakovë, ku...
E dhimbshme: 73-vjeçarja në Gjakovë tenton vetëvrasjen duke i vënë zjarrin vetes

E dhimbshme: 73-vjeçarja në Gjakovë tenton vetëvrasjen duke i vënë zjarrin vetes

Një grua e moshës 73-vjeçare ka tentuar që t’i jap fund jetës duke i venë flakën vetës. Zëdhënësi i Policisë së Kosov...
Ngjarja e dhimbshme për familjen Zhubi në Gjakovë, kjo është gruaja që u gjet e vdekur në shtëpinë e saj

Ngjarja e dhimbshme për familjen Zhubi në Gjakovë, kjo është gruaja që u gjet e vdekur në shtëpinë e saj

Gazeta Sinjali raportoi sot për një ngjarje të rëndë që ka ndodhur të martën në familjen Zhubi në Gjakovë, ku një grua ë...

Ekonomi

Bie importi nga Serbia, bizneset manipulojnë me flamujt e origjinës së produkteve

Bie importi nga Serbia, bizneset manipulojnë me flamujt e origjinës së produkteve

Qytetarë të shumtë po vazhdojnë të bojkotojnë produktet e prodhuara në Serbi, si rrjedhojë edhe bizneset kanë filluar të...
ATK lanson edhe një shërbim të ri elektronik për tatimpaguesit – Formularin DI

ATK lanson edhe një shërbim të ri elektronik për tatimpaguesit – Formularin DI

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar të gjithë tatimpaguesit se tashmë ka lansuar shërbimin më të ri elektr...
2022-ta, viti i shpërthimit të egër të çmimeve dhe inflacionit dyshifror

2022-ta, viti i shpërthimit të egër të çmimeve dhe inflacionit dyshifror

Nuk pati ditë të vetme më 2022-tën, praktikisht që nuk pati ngritje çmimesh, shumica sosh të egra, abuzive dhe jashtë çd...
Në cilin vend të BE-së paguhen punëtorët më shumë?

Në cilin vend të BE-së paguhen punëtorët më shumë?

Kriza e kostos së jetesës po bën që shumë vende në Europë të përballen me vështirësi të ndryshme. Lufta e Vladimir Pu...