1 rast i ri me COVID 19, e infektuara është nga Korisha e Prizrenit

 1 rast i ri me COVID 19, e infektuara është nga Korisha e Prizrenit

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe një rast të ri me koronavirus, duke bërë kështu që numri i rasteve në gjithë vendin të shkojë në 126, raporton Express.

Përmes një postimi në faqen zyrtare, IKSHP’ja ka bërë me dije se do të hulumtohen të gjitha kontaktet dhe do të testohen.

“Sot pasdite përfundoi testimi i 58 pacientëve të dyshimtë nga Klinika Infektive dhe Klinika e Pulmologjisë, ku një (1) prej të cilëve rezultoi pozitive. Do të hulumtohen të gjitha kontaktet dhe të testohen”, thuhet në njoftim.

LAJME TË TJERA