12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 nga rajoni 07

 12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, 1 nga rajoni 07

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe një në rajonin 07.

Siç shkruan instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë, rastet janë raste kontakti, teksa gjashtë prej tyre janë nga Vushtrria, pesë nga Prizreni dhe një nga Mirusha e Malishevës.

Më poshtë njoftimi i plotë nga IKShP-ja:

NËNTË TË SHËRUAR DHE DYMBËDHJETË RASTE ME COVID-19!Sot më 29 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, May 29, 2020

LAJME TË TJERA