Asnjë vdekje e regjistruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

 Asnjë vdekje e regjistruar nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

Para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket koronavirusit.

Lexo edhe: Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Ajo që është e rëndësishme, përgjatë kësaj kohe, nuk është regjistruar asnjë rast i vetëm me fatalitet, duke e lënë në 625 numrin e përgjithshëm të personave që humbën betejën me Covid-19.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

62 TË SHËRUAR DHE 46 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, September 30, 2020

/07 Press/

LAJME TË TJERA