Isufi drejton derbin e javës, ja gjyqtarët e xhiros së 26-të në Superligë

 Isufi drejton derbin e javës, ja gjyqtarët e xhiros së 26-të në Superligë

‘Bilbili’ për të drejtuar ndeshjen kryesore të javës së 26-të në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Llapit dhe Prishtinës i është besuar gjyqtarit me përvojë Selim Isufi, raporton Gazetasheshi.com.

Isufi do të shoqërohet nga asitentët e FIFA-s, Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, ndërkohë që Isak Ceroviku do të jetë gjyqtarë i katërt.

Ndeshjet e mesjavës do të kenë orar tjetër për dallim nga java e fundit.

Takimet që do të luhen të mërkurën dhe të enjtën, do të nisin në ora 16:45.

Për këto takime tashmë janë publikuar edhe zyrtarët e ndeshjeve.

Më poshtë lista e plotë:

LAJME TË TJERA