LAJMI I FUNDIT: 4 raste të reja në rajonin tonë, 214 në gjithë Kosovën

 LAJMI I FUNDIT: 4 raste të reja në rajonin tonë, 214 në gjithë Kosovën

4 raste të reja me Covid 19 në rajonin 07 dhe 214 në gjithë Kosovën.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

60 TË SHËRUAR DHE 214 RASTE ME COVID-19!Sot më 08 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, July 8, 2020

LAJME TË TJERA