Qytetet dhe fshatrat prej nga vijnë 162 të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

 Qytetet dhe fshatrat prej nga vijnë 162 të infektuarit e fundit me koronavirus në Kosovë

162 raste të reja janë konfirmuar para pak çastesh nga instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Lexo edhe: E FUNDIT: IKSHPK shpalos numrin e rasteve të reja me koronavirus në Kosovë

Sërish numër i madh i të infektuarve janë regjistruar në kryeqytet, gjithsej 48, që pasohet nga Peja me 21 raste e Ferizaj me 20 sosh.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

122 TË SHËRUAR DHE 162 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, August 19, 2020

LAJME TË TJERA