Rekord i zi – 13 raste të reja me koronavirus vetëm në rajonin 07

 Rekord i zi – 13 raste të reja me koronavirus vetëm në rajonin 07

13 raste të reja me koronavirus në rajonin 07 dhe 195 në gjithë vendin.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

44 TË SHËRUAR DHE 195 RASTE ME COVID-19!Sot më 06 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, July 6, 2020

LAJME TË TJERA