32 raste vetëm në rajonin 07, rritje alarmante në Gjakovë

 32 raste vetëm në rajonin 07, rritje alarmante në Gjakovë

284 raste të reja janë konfirmuar në 24 orët e fundit në Kosovë, duke regjistruar kështu tjetër rekord të zi, pas atij të djeshmit.

Lexo edhe: Mësohet numri i viktimave në 24 orët e fundit në vend nga Covid-19

Nga këto 284 raste, 32 sosh janë nga rajoni 07. Ndërkaq, rritje alarmante është parë në Gjakovë, ku vetëm në ditën e fundit janë shënuar 28 raste të reja, tre të tjerë në Rahovec dhe një në Malishevë, përcjell 07 Press.

Njoftimi i plotë.

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3214453338682648

/07 Press/

LAJME TË TJERA