4 raste të reja me koronavirus në Kosovë, një prej tyre nga Rahoveci

 4 raste të reja me koronavirus në Kosovë, një prej tyre nga Rahoveci

Para pak çastesh, IKShP-ja publikoi raportin e përnatshëm të konfirmimit të rasteve të reja me koronavirus në Kosovë.

Sërish, ashtu si rëndom ditëve të fundit, jemi në raport pozitiv, pasi numri i të shëruarve është më i madh sesa i të infektuarve, përcjell 07 Press.

Katër raste të reja janë paraqitur sot, kurse 43 pacientë janë shëruar.

KATËRDHJETË E TRE TË SHËRUAR DHE KATËR RASTE ME COVID-19!Sot më 06 maj 2020 janë testuar gjithsej 324 mostra të marra…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, May 6, 2020

LAJME TË TJERA