7 raste të reja me koronavirus, 23 të shëruar

 7 raste të reja me koronavirus, 23 të shëruar

Vazhdon bilanci pozitiv në Kosovë sa i përket koronavirusit në vendin tonë.

Siç njofton IKShP-ja, sot janë konfirmuar shtatë raste të reja, pesë prej tyre në Ferizaj, që ditëve të fundit ka qenë vatër e infeksionit.

Komunikata e plotë e institutit kombëtar të shëndetësisë publike në Kosovë.

NJËZET E TRE TË SHËRUAR DHE SHTATË RASTE ME COVID-19!Sot më 17 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, May 17, 2020

LAJME TË TJERA