9 raste në rajonin 07, këto janë dy komunat e prekura

 9 raste në rajonin 07, këto janë dy komunat e prekura

9 raste të reja me koronavirus në rajonin 07 dhe 122 në gjithë Kosovën.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Lexo edhe: Alarmante: Numër i madh të infektuarve me koronavirus

Nga nëntë rastet në rajonin 07, tetë janë nga Gjakova dhe një nga Malisheva. Rahoveci s’ka regjistruar asnjë të tillë në 24 orët e fundit.

Lexo gjithashtu: Kjo është komuna me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit në Kosovë

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19!Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, June 29, 2020

LAJME TË TJERA