Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

 Aktori i njohur humb betejën me COVID-19

Jay Benedict ka humbur jetën pas komplikimeve me koronavirus.

Ylli i filmave Emmerdale dhe Foyles’war ka humbur jetën në moshën 68-vjeçare nga koronavirusi, shkruan Sky News, transmeton lajmi.net.

Benedikt kishte lindur në Burbank, California, por gjatë viteve të 60’ta kishte lëvizur për në Evropë dhe pjesën më të madhe të jetës e kaloi në Mbretërinë e Bashkuar.

Sky News bënë të ditur se aktori ka ndërruar jetë ditën e shtunë, ndërsa lajmin për vdekjen e tij është publikuar më pas në faqen zyrtare të aktorit.

“Me dhimbje të madhe ju njoftojmë se Jay ka vdekur më 4 prill për shkak të kompilimeve si pasojë e infeksionit me coronavirus”, thuhet në njoftim.

LAJME TË TJERA