Aktori i njohur qëllohet me armë zjarri

 Aktori i njohur qëllohet me armë zjarri

Aktori i “The Wire”, Chris Clanton, është qëlluar në Baltimore.

TMZ mëson se Chris Clanton, i njohur për rolin e tij të përsëritur në hitin ikonik të HBO, “The Wire”, u qëllua në Baltimore.

Një zëdhënës i Departamentit të Policisë së Baltimore thotë për TMZ se policët po hetojnë një të shtënë me armë zjarri që ndodhi të enjten rreth orës 7 pasdite dhe një 35-vjeçar pësoi një plagë me armë në vesh.

Thuhet që mjekët u përgjigjën dhe e çuaN viktimën në një spital për trajtim.

Ende është e paqartë se çfarë çoi në të shtënat apo nëse Chris ishte shënjestra, por lajmi i mirë është se aktori tashmë është lëshuar nga spitali.

Të shtënat mbeten nën hetim dhe policët nxisin këdo që ka informacion për të thirrur detektivët e Qitjes në Qarkun Verilindor ose vijën informuese në Metro Crime Stoppers të Baltmore.

Ndërsa, Chris është i njohur për rolin e tij të përsëritur në “The Wire”, ai luajti Savino Bratton në sezonet 1 dhe 5, aktori gjithashtu ka pasur role në ekran të madh.

Ai luajti rolin kryesor në filmin e pavarur të vitit 2009 “Torn” dhe u shfaq në ‘The Human Centipede 3’.

LAJME TË TJERA