Alarmante: Numër i madh të infektuarve me koronavirus

 Alarmante: Numër i madh të infektuarve me koronavirus

9 raste të reja me koronavirus në rajonin 07 dhe 122 në gjithë Kosovën.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Komuna me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit del të jetë Prishtina me 41 raste.

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19!Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, June 29, 2020

LAJME TË TJERA