Alarmante | Numër treshifror i të infektuarve me koronavirus në 24 orët e fundit

 Alarmante | Numër treshifror i të infektuarve me koronavirus në 24 orët e fundit

129 raste të reja me koronavirus janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetësisë publike në vend përmes një postimi.

Më poshtë komunikata e plotë.

NJËQIND E NJËZET E NËNTË RASTE ME COVID-19 DHE DHJETË TË SHËRUAR!Sot më 15 qershor 2020, në Laboratorin e…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, June 15, 2020

LAJME TË TJERA