Arrestohet personi që vidhte xhamitë në Rahovec

 Arrestohet personi që vidhte xhamitë në Rahovec

Është arrestuar një person në Rahovec, pasi i njëjti dyshohet se kryente vjedhje nëpër xhami dhe dyqane ushqimore.

“Rahovec 10.01.2022 ─ 14:38. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar me dyshimin e bazuar se i njëjti ka kryer disa vjedhje kryesisht në objekte fetare (xhami) dhe dyqane ushqimore”, thuhet në njoftimin e policisë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

LAJME TË TJERA