Asnjë në rajonin 07, 6 raste të reja me Covid 19 në Kosovë

 Asnjë në rajonin 07, 6 raste të reja me Covid 19 në Kosovë

6 raste të reja janë konfirmuar me koronavirus në vendin tonë, por asnjë në rajonin 07.

Kështu ka bërë të ditur para pak çastesh, instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë.

Rastet janë nga komuna e Vushtrrisë dhe ajo e Obiliqit.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë nga IKShP-ja:

DYMBËDHJETË TË SHËRUAR DHE GJASHTË RASTE ME COVID-19!Sot më 30 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, May 30, 2020

LAJME TË TJERA