Asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

 Asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

Para pak çastesh, instituti kombëtar i shëndetit publik në vend publikoi të dhënat e 24 orëve të fundit.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: Ky është numri i të infektuarve me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë

Lajm i mirë është fakti se për kohën që po flasim, nuk është regjistruar asnjë rast i vdekjes nga Sars-Cov2, ku numri i përgjithshëm i personave që humbën betejën me virusin me koronë mbetet në 627.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

54 TË SHËRUAR DHE 42 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, October 2, 2020

/07 Press/

LAJME TË TJERA