E premte, Qershor 2

Babai në Rahovec e rrah djalin që ia shiti kamionetën pa dijeninë e tij, 25-vjeçari e çon në Polici

Jo rrallëherë konfliktet mes anëtarëve të një familje eskalojnë në sulme brutale e kërcënime serioze.

Policia ka intervenuar në shumë raste të tilla, ku të përfshirë kanë qenë motrat, vëllezërit, baballarët e familjarët e tjerë.

Një rast i tillë ka ndodhur në një familje në Rahovec, ku babai dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj djalit të tij 25-vjeçar.

Sinjali mëson se e gjithë ngjarja dyshohet të ketë ndodhur për shkak se i riu ka shitur automjetin e babait të tij, pa e lajmëruar dhe pa marrë leje.

Kjo si duket e ka nervozuar tej mase 55-vjeçarin, i cili dyshohet se e ka sulmuar fizikisht djalin e tij.

Si rezultat i denoncimit, ndaj të dyshuarit kanë nisur hetimet për veprën penale ‘Dhunë në familje’.