Bëhuni gati, ky është parashikimi i motit për fundjavë

 Bëhuni gati, ky është parashikimi i motit për fundjavë

Në fundjavë pritet të mbajë mot i vranët dhe me shi, njofton Prishtina Weather, raporton Gazeta Blic.

“Në fundjavë pjesërisht vranët me riga lokale shiu. Të dielën më ftohtë.Java e ardhshme kryesisht me kthjellime dhe diell. Ditëve të para orëve të mëngjesit më ftohtë me mundësi për mjegull në vise të ulëta dhe ngricë. Në pjesën e dytë të javës më ngrohtë me temperatura maksimale deri në 20C” thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë:

16.10.2020 – Trendi 7 ditor i motit për Prishtinë.

Në fundjavë pjesërisht vranët me riga lokale shiu. Të dielën më ftohtë.

Java e ardhshme kryesisht me kthjellime dhe diell. Ditëve të para orëve të mëngjesit më ftohtë me mundësi për mjegull në vise të ulëta dhe ngricë. Në pjesën e dytë të javës më ngrohtë me temperatura maksimale deri në 20C.

16.10.2020 – Trendi 7 ditor i motit për Prishtinë.Në fundjavë pjesërisht vranët me riga lokale shiu. Të dielën më…

Posted by Prishtina Weather on Friday, October 16, 2020

LAJME TË TJERA