Bie për pak numri i viktimave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

 Bie për pak numri i viktimave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë

Megjithëse edhe më tutje është i lartë, ka shënuar rënie në krahasim me ditët e kaluara.

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë regjistruar gjashtë viktima të tjera nga koronavirusi, duke e dërguar në 498 numrin e përgjithshëm, përcjell 07 Press.

Ndërkaq, sa i përket rasteve të reja, janë regjistruar 141 sosh.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në Kosovë

143 TË SHËRUAR DHE 141 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, August 27, 2020

LAJME TË TJERA