E diel, Shtator 24

Showbiz

Moderatorja e njohur: Shyqyr Zotit që nuk jam serbe…

Moderatorja e njohur: Shyqyr Zotit që nuk jam serbe…

Showbiz
Moderatorja Dojna Mema e cila ka disa kohë që mungon në ekranin shqiptarë pasi u bë nënë e një dali është përballur së fundmi me një situatë aspak të këndshme. E gjitha nisi nga një postim i moderatores në rrjetet sociale ku shkruante : “Unë nuk jam serbe (larg qoftë)” Pikërisht ky postim i saj i ka sjell asaj qindra mesazhe kundra saj me komentues që shpreheshin se ajo është një figurë publike dhe nuk i shkon që të flasë apo të nxis. Regimi i Dojan Memës në InstaStory: “Më vjen një lum mesazhesh ku më thonë je personazh publik, kjo nxit urrejtje ndaj rracës. Njerëz mos u bëni me memorie të shkurtër. Serbia është një vend i cili ka përdhunuar, ka vrarë, ka masakruar gjakun tonë, shqiptarët e Kosovës. Dhe për sa kohë nuk bëjnë një hap mbrapa, ta pranojnë, nuk mund të ketë ...
Sensuale dhe foto “hot”, gazetarja sportive “çmend” ndjekësit në rrjetet sociale

Sensuale dhe foto “hot”, gazetarja sportive “çmend” ndjekësit në rrjetet sociale

Showbiz
Gazetarja e njohur e “Sportmediaset”, Marialuisa Jakobelli është shfaqur më sensuale se kurrë me fotot e publikuara së fundmi në Instagram. “Gjithçka që bëj është të përditësoj”, shkroi Marialuisa e mrekullueshme në anglisht në Instagram. “Marialuisa je shumë e bukur, do të doja të martohesha me ty!”, komenton një fans. “Ti je perfekte, më lë pa fjalë”, – shkruan dikush tjetër. Moderatorja italiane është përfolur shpeshherë për lidhje të ndryshme me futbollistë, por asnjëherë nuk është konfirmuar diçka./Panorama
E papritur: Ky banor pritet të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania

E papritur: Ky banor pritet të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania

Showbiz
Një nga banorët e “Big Brother VIP” Albania ka vendosur të largohet nga shtëpia mbrëmjen e sotme. Sipas raportimeve, bëhet fjalë për Lorencin. Në një moment kur e ka gjetur Luizin vetëm, Lorenci i është afruar dhe i ka treguar me zë të ulët se ka vendosur të largohet sot dhe e ka lajmëruar edhe Vëllain e madh. Kur Luizi e ka pyetur pse ai i ka thënë: “Se përballoj dot, kam si ankth dua thjesht me dalë.” Luizi: Po hë o burrë se do mësohesh. E di sa herë kam dashur unë me dalë. Lorenci: Po t’i ke motiv me ndejt o burrë. Po të kisha dhe unë një motiv e haja veten me dhëmbë për të qëndruar. Po s’mundem më. U bë gjithë kjo kohë nuk mësohem dot. Kujtojmë se në nominim mbrëmjen e sotme është Lorenci, Kiara, Efi, Qetsori dhe Gerti....
Olta rrëfen se si bëri ndërhyrje botoksi në Big Brother VIP Albania

Olta rrëfen se si bëri ndërhyrje botoksi në Big Brother VIP Albania

Showbiz
Olta Gixhari ka qenë e ftuar në “Më lër të flas”, ku ka folur për eksperiencën e saj brenda Big Brother VIP Albania. Ajo ka folur edhe për thashethemet që ka dëgjuar pasi ka dalur nga shtëpia vullnetarisht, shkruan lajmi.net. “Dëgjova një thashethem se bashkëshorti im, Dori, e ka blerë çmimin e madh dhe unë do të jem fituesja”, ka thënë Olta duke qeshur. Ajo ka thënë se i ishte shpërndarë edhe një video ku dëgjohej duke thënë “…i shihet efekti pas dy javësh”, gjë që kishte ngritur dyshime tek publiku se ajo po bashkëpunonte me produksionin e BBVA-së brenda “Dhomës së rrëfimit”. “Unë e kisha harruar mikrofonin lëshuar brenda dhomës së rrëfimeve, siç bëja shpesh. Unë pata bërë një ndërhyrje në ballë, se më kishte dalë rrudha dhe thash se po plakem shumë andaj desha të bëj një ndë...
Kjo veshje e Kidës kushton hiç më pak se një banesë në Prishtinë dhe një Golf 7

Kjo veshje e Kidës kushton hiç më pak se një banesë në Prishtinë dhe një Golf 7

Showbiz
Kida shpesh komentohet për veshjen e saj të shtrejtë. Këngëtarja nuk heziton të shpenzojë mijëra euro për një veshje, shkruan lajmi.net. Edhe këtë herë ajo ka shpenzuar para të majme. Mbi 82 mijë euro ka shpenzuar për një fustan, taka, vathë me unazë, byzylyk dhe orë. Nëse llogarisimin, me 82 mijë euro mund të blehen dy banesa në Fushë Kosovë. Por për këngëtaren ky shpenzim nuk kushton asgjë.
Vdes nëna e këngëtarit të njohur kosovar

Vdes nëna e këngëtarit të njohur kosovar

Showbiz
Ka vdekur nëna e këngëtarit kosovar, Fidan Gashi. Lajmin e ka bërë të ditur vet artisti përmes rrjeteve të tij sociale. Ai ka njoftuar vdekjen e nënës së tij me anë të një fotografie duke treguar poashtu se varrimi i të ndjerës bëhet sot. E mërzitur për lajmin e trishtë ka mbetur edhe e fejuara e Fidanit, Rita e cila e ka ndarë gjithashtu të njëjtin postim në Instagram.
Babo Darabuka me projekt të ri

Babo Darabuka me projekt të ri

Showbiz
Baboo Darabuka kanë paralajmëruar projektin e tyre më të ri muzikor. “Lujna në valle” do të mbaj titullin kënga më e re e cila do jetë në bashkëpunim me Ladi Toska dhe Dj Benity. Kënga do jetë e shoqëruar edhe me videoklip dhe do publikohet këtë të mërkurë!
Kejvina del nga BBA – Çfarë po ndodh me modelen e agjencionit Social Star?

Kejvina del nga BBA – Çfarë po ndodh me modelen e agjencionit Social Star?

Showbiz
Modelja e njohur shqiptare Kjevina Kthella ishte pjesë e Big Brother VIP Albania 2 gjerë më sot. Ajo u përjashtua nga ky format, pasi e kishte gjuajtur me shuplakë banorin tjetër, Luizin. Gjatë javës u vërejt një numër i rënjës të ndjekësve në instagramin e saj. Se çfarë do të ndodh ditëve në vazhdim mbetim të presim lajme nga Kejvina dhe agjencioni Social Star.
Kurrë s’e ka treguar publikisht, kjo është bashkëshortja e artistit Ilir Shaqiri

Kurrë s’e ka treguar publikisht, kjo është bashkëshortja e artistit Ilir Shaqiri

Showbiz
Ilir Shaqiri është këngëtari përmes zërit të të cilit janë lartësuar figurat më të ndritura të kombit. Edhe pse është një ndër emrat e shquar të muzikës patrioktike, kur vjen puna te jeta private këngëtari është mjaft hermetik. Ai nuk ka bërë asnjë dalje publike me bashkëshorten e tij, qoftë edhe në rrjetet sociale. Por djalin nuk ka mundësi ta mbaj privat, pasi ai ka ndjekur rrugët e të atit. Po flasim për Korab Shaqirin. Ky i fundit nuk ka kursyer fotot me nënën dhe kështu jemi njohur edhe me partneren e këngëtarit Ilir Shaqiri./albeu.com/