Donnarumma nuk ka marrëveshje me Milanin, pritet largimi i tij nga “San Siro”

 Donnarumma nuk ka marrëveshje me Milanin, pritet largimi i tij nga “San Siro”

Portieri i Milanit, Gianluigi Donnarumma duhet të zgjedhë midis besnikërisë së tij te kuqezinjtë dhe ambicieve në karrierën e tij.

Kontrata e nënshkruar nga Donnarumma në 2017 është caktuar të skadojë në qershor 2021 dhe lojtari ende nuk është dakord për kushtet e reja.

Gigio ka qenë gjithmonë një lojtar i Milanit dhe vazhdimisht ka shprehur dashurinë e tij për kuqezinjtë, por klubet më konkurruese po e ndjekin nga afër situatën e tij, duke krijuar trazira në Casa Milan.

Gazzetta dello Sport shkruan se negociatat e kontratës janë aktualisht në ngërç dhe klubi e di se sa e rëndësishme do të ishte arritja e një marrëveshje me portierin e ri italian.

Gazeta tregon se Milani është i vetëdijshëm se një shitje këtë verë mund të jetë e vetmja mundësi tjetër dhe nga frika se çmimi mund të ketë rënë në rreth 25 milion në 30 milion €, për shkak të situatës së kontratës së lojtarit dhe krizës aktuale financiare në futbollin botëror.

Me Milanin në vendin e shtatë në Serinë A dhe akoma në rrezik për të humbur një vend në Evropë sezonin e ardhshëm, Donnarumma mund të mendojë të shkojë drejt sfidave të reja për të gjetur një mjedis më konkurrues.

Drejtuesit e ligës Juventus janë të lidhur me yllin e Azzurri, por edhe klubet e tjera të larta në kontinent janë përmendur gjithashtu si kërkues të mundshëm për 21-vjeçarin.

LAJME TË TJERA