Drita – Ballkani, forma e skuadrave në ndeshjet e fundit

 Drita – Ballkani, forma e skuadrave në ndeshjet e fundit

Kryendeshja e xhiros së 34’të në Superligën e Kosovës është ajo mes Dritës dhe Ballkanit.

Drita dhe Ballkanit takohen sot me fillim nga ora 15:00 në stadiumin e qytetit në Gjilan, shkruan GazetaBlic Sport.

Klubi nga Gjilani, FC Drita ndodhet në vendin e dytë në tabelë me 69 pikë, kurse Ballkani në vendin e tretë me 67 pikë, teksa dy skuadrat po tentojnë vendin që dërgon në Europë.

Më poshtë keni statistikat e skuadrave.

Forma e Dritës në pesë ndeshjet e fundit:

Dy fitore, dy barazime, një humbje.

Forma e Ballkanit në pesë ndeshjet e fundit:

Dy humbje, tri fitore.

Në këtë sezon, Drita dhe Ballkani janë takuar tri herë.

Një fitore për secilën skuadër dhe një barazim.

LAJME TË TJERA