E lëndoi Van Dijkun, Federata Angleze merr vendim për Pickfordin

 E lëndoi Van Dijkun, Federata Angleze merr vendim për Pickfordin

Jordan Pickford është shkaktari kryesor që Virgil Van Dijk do të operohet dhe do të mungoj të paktën gjashtë muaj.

Portieri i Evertonit bëri një ndërhyrje “për karton të kuq” por nuk u ndëshkua për shkak të pozicionit jashtë loje.

Federata Angleze e Futbollit e ka konsideruar si të pa qëllimtë ndërhyrjen dhe Jordan Pickford nuk do të dënohet.

Në anën tjetër Van Dijk pritet të operohet së shpejti pasi i ka lënduar ligamentet e gjurit.

LAJME TË TJERA