E papritur: Deputeti i VV-së del kundër partisë, s’e voton projektligjin për pagën minimale

 E papritur: Deputeti i VV-së del kundër partisë, s’e voton projektligjin për pagën minimale

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmir Humolli, ka votuar kundër Projektligjit për pagën minimale, përkundër kolegëve të tij nga e njëjta parti që votuan pro.

Humolli iu bashkua deputetëve opozitarë, si atyre të PDK-së, LDK-së, e AAK-së, që po ashtu votuan kundër.

Pas shumë debateve, Projektligji për pagën minimale nuk kaloi tutje, pasi në votim morën pjesë vetëm 56 deputetë, me 51 që votuan pra dhe 5 kundër.

“Me ardh në Gjakovë e mos m’i ngu Ashikët, nuk e keni vizitu Kosovën”

LAJME TË TJERA