Fakt shqetësues: Numri i të infektuarve tejkaloi gjysmën e numrit të testeve

 Fakt shqetësues: Numri i të infektuarve tejkaloi gjysmën e numrit të testeve

122 raste të reja me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Lexo edhe: Alarmante: Numër i madh të infektuarve me koronavirus

Shqetëtues është fakti që ky numër doli nga 231 mostra të marra, që do të thotë se më shumë se gjysma e numrit të testeve, kanë rezultuar pozitivë.

81 TË SHËRUAR DHE 122 RASTE ME COVID-19!Sot më 29 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, June 29, 2020

LAJME TË TJERA