Fillon së ndërtuari stadiumi më i madh në botë, pamje spektakolare

 Fillon së ndërtuari stadiumi më i madh në botë, pamje spektakolare

Projekti tash e disa kohë është vënë në letër, teksa punimet veçse kanë filluar.

Grupi Evergrande, që ka në pronësi klubin kinez Guangzhou, do të ndërtojë stadiumin më të madh të futbollit në botë dhe të katërtin në përgjithësi, përcjell GazetaBlic.

Stadiumi do të ketë formën e një luleje, ndërsa do të kushtojë hiç më pak se 1.7 miliardë dollarë.

Guangzhou është kampion i tetëfishtë në superligën kineze, ndërsa ka fituar edhe Ligën e Kampionëve të Azisë.Kujtojmë se trajner është Fabio Cannavaro. Më poshtë mund të ndiqni edhe disa pamje.

LAJME TË TJERA