Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

 Formacionet zyrtare: Kosovë – Gjeorgji

Kosova do të përballet sot me Gjeorgjinë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës.

Kosova hyn në këtë ndeshje pas disfatës nga Suedia në “Friends Arena” me rezultat 3-0, shkruan GazetaBlic Sport.

Kosova tani ka humbur gjasat për një kualifikim të mundshëm në Kupën e Botës dhe ndeshjet e mbetura do të jenë të vlefshme për të siguruar të paktën vendin e 3’të në tabelë.

Para ndeshjes janë publikuar formacionet zyrtare.Ja 11’shet startuese:

Formacioni i Kosovës: Muric, Vojvoda, Rrahmani, Fazliji, Aliti, Halimi, Dresevic, Halimi, Celina, Rashani, Muriqi, Rashica.

Gjeorgjia pas pak…

LAJME TË TJERA