Formacionet zyrtare: Prishtina – Drenica

 Formacionet zyrtare: Prishtina – Drenica

Prishtina e pret Drenicën sonte me fillim nga ora 20:00, në njërën nga ndeshjet më interesante të xhiros së 28.

Pikët janë më së të rëndësishme për të dyja skuadrat, andaj edhe pritet një duel i zjarrtë, pasi anjëri prej ekipeve nuk guxon të gabojë, ndryshe do të mbeteshin prapa në luftën drejt objektivave, që për kryeqytetasit janë titulli kampion, ndësa për drenicakët, mbijetesa, përcjell GazetaBlic.

Para pak çastesh janë mësuar edhe formacionet zyrtare. Më poshtë emrat e futbollistëve që pritet ta nisin ndeshjen nga minuta e parë.

Kujtojmë paraprakisht se ne do t’iu raportojmë në kohë reale për çdo ndryshim të rëndësishëm nga ky duel dhe jo vetëm.

Prishtina: Bekaj, Thaqi, Haliti, Bardhoku, Vitija, Hila, Krasniqi, Korenica, Mankenda, John, Januzi.

Drenica: Ymeri, Bejta, Turku, Pasoma, Lushtaku, Thaqi, Bardhi, Hamiti, Abazi, Mëziu, Hyseni.

LAJME TË TJERA