Futbollisti i klubit të Serie A po lufton për jetën

 Futbollisti i klubit të Serie A po lufton për jetën

Futbollisti i ri i Atalantas, Andrea Rinaldi, po lufton për jetën pasi ka pësuar gjakderdhje në tru.

Rinaldi, i cili i mbush 20 vjet muajin e ardhshëm, ishte ndier keq të premten dhe ishte dërguar në kujdes intensiv në një spital në Varese, transmeton Gazeta Express.

Raportohet se ai është në gjendje të rëndë shëndetësore dhe nuk ka vdekur siç kishin shkruar disa media italiane.

Mesfushori italian është momentalisht i huazuar te Legnano, klubin i cili bën gara në Serie D.

LAJME TË TJERA