Infektohet me koronavirus deputeti i parë i Vetëvendosjes

 Infektohet me koronavirus deputeti i parë i Vetëvendosjes

Deputeti i Vetëvendosjes, Fitim Uka, ka njoftuar se është infektuar me koronavirus.

“Që nga e diela më janë shfaqur simptoma të Covid-19. Me rekomandim të mjekut jam izoluar dhe kam respektuar këshillat me përpikëri.

Pak më herët kam pranuar telefonatën nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, për të më konfirmuar se rezulati i testit tim për Covid-19 është pozitiv”, ka shkruar Uka në Facebook.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

Të dashtun, Që nga e diela më janë shfaqur simptoma të Covid-19. Me rekomandim të mjekut jam izoluar dhe kam…

Posted by Fitim Uka on Thursday, July 23, 2020

LAJME TË TJERA