Inspektori nga rajoni 07 ndërron jetë si pasojë e koronavirusit

 Inspektori nga rajoni 07 ndërron jetë si pasojë e koronavirusit

Ka vdekur edhe një person si pasojë prekjes me koronavirus.

Viktima është nga komuna e Rahovecit.
Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar kryetari Smajl Latifi.

“Po ka vdekur. I ndjeri ka pasur komplikime të tjera shëndetësore të zemrës dhe mushkërive.

Po ashtu ka qenë i prekur edhe me Covid. Ai ka qenë i shtrirë për 18 ditë në Klinikën Infektive”.

Latifi tha se i ndjeri ishte inspektor i komunës së Rahovecit.

LAJME TË TJERA