Këto janë dy komunat me numrin më të madh të të prekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

 Këto janë dy komunat me numrin më të madh të të prekurve nga koronavirusi në 24 orët e fundit

3 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë dhe 113 në gjithë Kosovën.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Komunat më të prekur rezultojnë të jenë Prishtina dhe Ferizaj, me 36 respektivisht 15 raste.

Më poshtë edhe komunikata e plotë e IKSHPK-së:

67 TË SHËRUAR DHE 113 RASTE ME COVID-19!Sot më 01 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, July 1, 2020

LAJME TË TJERA