Këto janë dy komunat më të prekura nga koronavirusi në 24 orët e fundit

 Këto janë dy komunat më të prekura nga koronavirusi në 24 orët e fundit

3 raste të reja me koronavirus në rajonin 07 dhe 53 në gjithë Kosovën.

Kështu ka konfirmuar para pak çastesh insituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Vushtrria sërish del të jetë një nga komunat më të prekura, së bashku me Prishtinën, që sonte regjistruan numër prej 18 qyetarëve të prekur me covid 19.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë:

PESËDHJETË E TRE RASTE ME COVID-19 DHE SHTATË TË SHËRUAR!Sot më 13 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, June 13, 2020

LAJME TË TJERA