Këto janë komunat e rajonit 07 që sonte regjistruan 12 raste

 Këto janë komunat e rajonit 07 që sonte regjistruan 12 raste

114 raste të reja me koronavirus në gjithë vendin në 24 orët e fundit.

Nga 12 rastet në rajonin 07, shtatë raste janë nga Gjakova dhe pesë të tjerë nga Rahoveci, ndërsa Malisheva nuk regjistroi asnjë të tillë sot, për fat të mirë, kuptohet.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vendin tonë.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 12 raste të reja me koronavirus në rajonin 07

Komuna me më së shumti raste, për dallim nga herët e tjera, del të jetë Ferizaj, me 35 raste.

Lexo gjithashtu: S’është Prishtina – Kjo është komuna me më së shumti raste në 24 orët e fundit

117 TË SHËRUAR DHE 114 RASTE ME COVID-19!Sot më 03 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, July 3, 2020

LAJME TË TJERA