Kjo është komuna më e prekur në rajonin 07 në 24 orët e fundit

 Kjo është komuna më e prekur në rajonin 07 në 24 orët e fundit

10 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë, pra 07 dhe 152 në gjithë Kosovën.

Nga 10 raste, 5 janë nga Gjakova, 3 nga Rahoveci dhe 2 nga Malisheva, përcjell 07 Press.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 10 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Komuna me më së shumti të prekur në 24 orët e fundit është Prishtina me 57 raste.

Lexo gjithashtu: Kjo është komuna me më së shumti të prekur në 24 orët e fundit në vendin tonë

Më poshtë edhe komunikata e plotë:

28 TË SHËRUAR DHE 152 RASTE ME COVID-19!Sot më 05 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, July 5, 2020

LAJME TË TJERA