Kjo është komuna me më së shumti raste të reja në 24 orët e fundit

 Kjo është komuna me më së shumti raste të reja në 24 orët e fundit

13 raste të reja me koronavirus në rajonin 07 dhe 195 në gjithë vendin.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë.

Lexo edhe: Kjo është komuna me më së shumti raste të reja në 24 orët e fundit

Komuna me më së shumti raste del të jetë Prishtina me 102 sosh.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

44 TË SHËRUAR DHE 195 RASTE ME COVID-19!Sot më 06 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, July 6, 2020

LAJME TË TJERA