Kjo është komuna me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit

 Kjo është komuna me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit

3 raste të reja me koronavirus në rajonin tonë dhe 183 në gjithë vendin.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë përmes postimeve tashmë të zakonshme në orët e mbrëmjes.

Komuna me më së shumti të prekur del të jetë sërish Prishtina me 73 raste.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

57 TË SHËRUAR DHE 183 RASTE ME COVID-19!Sot më 07 korrik 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Tuesday, July 7, 2020

LAJME TË TJERA