E shtunë, Shtator 30

Kosova kërkon pikë maksimale në Rumani, këto televizione e transmetojnë ndeshjen

Kosova dhe Rumania do të ballafaqohen sot në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kampionatit Evropian.

Ndeshja do të luhet në stadiumin “Arena National”, duke filluar nga ora 20:45.

Ndeshja mes Rumanisë dhe Kosovës do të transmetohet në Klan Kosova, Art Sport 1 dhe SuperSport Kosova 1.

Rumania renditet në vendin e dytë në Grupin I, me 9 pikë, nga pesë ndeshje, teksa Kosova pozicionohet në pozitën e pestë me katër pikë.