Ky është numri i personave të infektuar me koronavirus nga rajoni 07

 Ky është numri i personave të infektuar me koronavirus nga rajoni 07

IKSHPK-ja para afro dhjetë minutash publikoi të dhënat e 24 orëve të fundit, ku u konfirmuan 42 raste të reja.

Lexo edhe: Asnjë rast i vdekjes nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

Prej këtyre vetëm tre është nga rajoni 07, gjegjësisht dy nga Malisheva e një nga Rahoveci.

Komunikata e plotë e institutit kombëtar të shëndetit publik.

54 TË SHËRUAR DHE 42 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, October 2, 2020

/07 Press/

LAJME TË TJERA