Ky është numri i të infektuarve në rajonin 07 në 24 orët e fundit

 Ky është numri i të infektuarve në rajonin 07 në 24 orët e fundit

220 raste të reja me koronavirus në Kosovë në 24 orët e fundit.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: 220 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Ndërkaq, nga 220 raste, 13 sosh janë nga rajoni 07. 7 nga Gjakova, 4 nga Malisheva dhe 2 nga Rahoveci.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

121 TË SHËRUAR DHE 220 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, July 26, 2020

LAJME TË TJERA