Ky është numri i të infektuarve nga rajoni 07 në 24 orët e fundit

 Ky është numri i të infektuarve nga rajoni 07 në 24 orët e fundit

181 raste të reja me koronavirus në Kosovë.

Kështu njoftoi para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: Sërish numër i madh i rasteve të reja me koronavirus

Ndërkaq, nga rajoni 07 në 24 orët e fundit rezultojnë vetëm dy të infektuar, dhe të dytë janë nga Malisheva.

Më poshtë postimi i plotë i IKSHPK-së.

136 TË SHËRUAR DHE 181 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Thursday, July 23, 2020

LAJME TË TJERA