Ky është numri i të shëruarve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

 Ky është numri i të shëruarve nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

163 qytetarë të Kosovës sot janë përshëndetur me koronavirusin, pasi kanë arritur ta mposhtin me sukses atë.

Këtë e ka konfirmuar para pak çastesh IKSHPK-ja përmes postimeve tashmë të zakonshme të orës 15:00, përcjell 07 Press.

Lexo edhe: Sërish numër i lartë i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Ndërkaq, numri i rasteve të reja në 24 orët e fundit ka shkuar në 71 sosh, një më tepër se dje.

163 TË SHËRUAR DHE 71 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Sunday, September 13, 2020

LAJME TË TJERA