Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

 Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

Para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik konfirmoi numrin e rasteve të reja me koronavirus.

Lexo edhe: Fenomenale: Vazhdon rënia e numrit të të infektuarve me koronavirus në Kosovë

Përkundër faktit se numri është vazhdimisht në rënie, për çka edhe shpresojmë të vazhdojmë kështu, megjithatë shqetësues mbetet numri i viktimave.

Vetëm në 24 orët e fundit janë regjistruar edhe pesë sosh të tjerë, për ta dërguar kështu në 586 numrin total të personave që e humbën betejën me Covidin-19.

117 TË SHËRUAR DHE 50 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Friday, September 11, 2020

LAJME TË TJERA