Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

 Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

55 raste të reja me koronavirus janë konfirmuar në 24 orët e fundit në vendin tonë.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në Kosovë.

Lexo edhe: Pas një kohe të gjatë nuk është Prishtina – Mësoni komunën me më së shumti të infektuar në 24 orët e fundit

Ndërkaq, janë regjistruar edhe katër viktima të tjera, duke e dërguar kështu në 600 numrin e personave që humbën betejën me Covidin.

Më poshtë edhe komunikata e plotë.

150 TË SHËRUAR DHE 55 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Monday, September 14, 2020

LAJME TË TJERA