Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

 Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në Kosovë

205 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 163 të shëruar.

Lexo edhe: LAJMI I FUNDIT: Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në Kosovë – Ky është numri

Ndërkaq, numri i viktimave të konfirmuara në 24 orët e vend ka shkuar në 11 sosh.

Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend.

Më poshtë edhe njoftimi i plotë:

163 TË SHËRUAR DHE 205 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Wednesday, August 12, 2020

LAJME TË TJERA