Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

 Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vend

Para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në vend publikoi të dhënat e 24 orëve të fundit sa i përket numrit të infektuarve me koronavirus, përcjell 07 Press.

Lexo edhe: Konfirmohen rastet e reja me koronavirus në Kosovë

Përveç kësaj, IKSHPK-ja konfirmoi se gjatë ditës së fundit janë regjistruar edhe 5 viktima të tjera, duke e dërguar në 556 numrin e përgjithshëm të personave që humbën jetën nga lufta me Covidin.

Më poshtë edhe postimi i plotë.

131 TË SHËRUAR DHE 117 RASTE ME COVID-19!Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në…

Posted by Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës on Saturday, September 5, 2020

LAJME TË TJERA