Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vendin tonë

 Ky është numri i viktimave nga koronavirusi në 24 orët e fundit në vendin tonë

Katër persona kanë vdekur si pasojë e koronavirusit gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Kështu bëri të ditur Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, përmes një postimi në Facebook.

“Brenda 24 orëve janë raportuar katër raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (2 raste Klinika Infektive, 1 rast Klinika Pulmologjisë dhe 1 rast Spitali i Përgjithshëm Gjilan)”, thuhet në njoftimin e IKSHPK-së.

LAJME TË TJERA